Novinky

2. kolo přijímacího řízení

 

...
Jednodenní praxe 2. B

 

...
Den španělské a mexické kuchyně

 

...
Výjezdní praxe studentů

 

...
ERASMUS+ - projektové setkání na ACADEMIA MERCURII v Náchodě

 

...
Soutěž v anglickém jazyce – krajské kolo v Hradci Králové

 

...
Učitelé ACADEMIA MERCURII rozvíjeli své kompetence v zahraničí 2018-2019

 

...

 

Adaptační kurz v Jizerských horách

Nový školní rok začal pro první ročníky netradičně. Místo toho, aby zasedly do lavic, vyrazily od 3. do 7. září 2018 na adaptační kurz.

Teplé a slunečné počasí nám vydrželo po celý týden, a tak jsme si mohli užívat krásu přírody Jizerských hor. Hotel Montanie, kde jsme byli ubytovaní, leží u vodní nádrže Souš, v jejímž okolí jsou krásné značené trasy pro pěší i cykloturistiku. Někteří žáci toho využili a odpoledne vyráželi na in-line bruslích.

Na každý den byl připraven bohatý program, večery jsme trávili společně při společenských hrách.

První zastávkou na naší cestě do Jizerských hor, byla návštěva Stezky korunami stromů Krkonoše. Výhled ze 45 m vysoké věže byl úchvatný. Druhý den jsme absolvovali exkurzi do sklárny v  Harrachově a podnikli výlet k Mumlavským vodopádům. Středa byla věnována prohlídce zámku Lemberk, kterým nás provedla žákyně 3. ročníku naší školy. S atraktivitami státního zámku Kynžvart nás seznámil profesionální průvodce. Čtvrteční odpoledne jsme zakončili relaxací ve wellness hotelu Antonie, abychom se v pátek vrátili domů odpočatí a plní energie, připravení v pondělí zasednout do školních lavic se svými spolužáky a teď už i kamarády.