Novinky

Školní výlet 3. ročníku do kempu Pecka

 

...
*MŮŽEŠ PODNIKAT*

 

...
Odborné praxe: Španělsko vs. ČR

 

...
Pracovní exkurze do ZOO Dvůr Králové n. L.

 

...
„Všude dobře doma nejlíp“

 

...
Prezentace studentských firem Junior Achievement

 

...
Slavnostní předávání maturitního vysvědčení 2019

 

...
ERASMUS+ - ACADEMIA MERCURII na schůzce koordinátorů v Itálii

 

...
Odborné praxe

 

...
Jednodenní praxe 2. B

 

...
Den španělské a mexické kuchyně

 

...
Výjezdní praxe studentů

 

...
ERASMUS+ - projektové setkání na ACADEMIA MERCURII v Náchodě

 

...

 

Jednodenní praxe 2.B

Fotogalerie ZDE:

Třída 2. AB se v měsíci dubnu účastnila několika výjezdových praxí po našem okolí. Studenti si pro své spolužáky připravili rámcový program, itinerář, harmonogram a vytvořili malý zájezd pro svou třídu, na kterém si vyzkoušeli práci zaměstnance cestovního ruchu.
Nejdříve jsme společně s panem učitelem Igorem Chmelařem navštívili Náchod, kde nás provázeli studenti Pavel Jirman a Matěj Spěváček. Seznámili nás s historií a zajímavými místy tohoto města.
V dalším týdnu jsme vyrazili do města Rychnov nad Kněžnou, které jsme poznali díky průvodkyním Kláře Šatné a Denise Košťálkové. Největším zážitkem pro třídu byla možnost si zazvonit na zvon v historické zvonici a podívat se do místního pivovaru, kde se velmi líbilo panu učiteli Martinu Vrabcovi
Cílem 3. výjezdové praxe byla města Jaroměř a Josefov, kam se s námi vydal pan učitel Josef Sršeň. Těmito městy nás provedli Adelá Jablonská, Karolína Neumanová a Petr Karmín. Petr si připravil velmi vtipnou a dobrodružnou prohlídku josefovské pevnosti s podzemím. Naopak děvčata nám ukázala památky Jaroměře.
Zatím poslední exkurzí, kterou třída absolvovala, bylo město Broumov, se kterým nás seznámily žákyně Barbora Rojkovičová, Bára Vlachova a Kateřina Vernerová. Svojí krásou nás zaujal broumovský klášter, kde jsme mohli vidět ukázkovou prohlídku vedenou zkušeným a kvalifikovaným průvodcem. Praxi poté zhodnotila paní učitelka Šimková.
Díky této průvodcovské činnosti jsme poznali zajímavá místa, mnoho nových kulturních památek v našem regionu a každý z nás viděl rozdíly mezi jednotlivými pracemi studentů, které jsme všichni společně zhodnotili.

Filip Prouza
žák 2. B