Novinky

Děkujeme všem uchazečům za podání přihlášek ke studiu!

 

...
Výsledky krajských kol Ekonomické olympiády 2017/18

 

...
LYŽAŘSKÝ KURZ – ACADEMIA MERCURII 2018

 

...
Veletrh fiktivních firem v Náchodském Beránku

 

...
ERASMUS+ - projektové setkání ve Španělsku

 

...
Olympiády ze španělštiny

 

...

Cestovní ruch na Academia Mercurii – kam jezdíme na praxi?

Studenti cestovního ruchu mají každoročně povinnou odbornou praxi v délce dvou týdnů. Poslední týden v květnu a první v červnu vyjíždí studenti do lokalit, s kterými naše škola spolupracuje. Mají možnost si vybrat z takřka 30ti lokalit po celé České republice. Praxe studentů je převážně vykonávána na hradech, zámcích, v přírodních lokalitách, také ale v informačních centrech, cestovních kancelářích či muzeích. Na vybraných lokalitách studenti vykonávají funkce průvodců či administrativních pracovníků cestovního ruchu a z větší části se jedná o praxe placené! Není výjimkou, že lokality, které jsou se studenty spokojené, si je najímají i jako brigádníky na víkendy či školní prázdniny.

V květnu tohoto roku vyjedou naši studenti do 11ti zámků/hradů (Lednice, Bouzov, Kynžvart, Náchod, Horšovský Týn, Bechyně, Bečov nad Teplou, Sychrov, Nové Město nad Metují, Kratochvíle, Buchlovice), čtyř informačních center (Broumov, Nové Město nad Metují, Česká Skalice, Rychnov nad Kněžnou), do pevností Dobrošov a Josefov, Adršpašských skal, Náchodského muzea, Broumovského kláštera, ale třeba i do Barunčiny školy v České Skalici.

Naši studenti získávají na těchto praxích velice cenné zkušenosti, které jsou jejich ohromnou výhodou při sepisování pracovních životopisů a zajišťují jim tak přímé uplatnění v praxi!

 

ADRŠPACH

BEČOV NAD TEPLOU

ZÁMEK BECHYNĚ

HRAD BOUZOV

KLÁŠTER BROUMOV

 ZÁMEK BUCHLOVICE

PEVNOST DOBROŠOV

BARUNČINA ŠKOLA - Č. SKALICE

HORŠOVSKÝ TÝN

 PEVNOST JOSEFOV

ZÁMEK KRATOCHVÍLE

ZÁMEK KYNŽVART

ZÁMEK LEDNICE

ZÁMEK NÁCHOD

 ZÁMEK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

 ZÁMEK SYCHROV