Look

Předávání maturitních vysvědčení
Praxe sportovního managementu – nábor malých fotbalistů
Výjezdové praxe 3.B
MŠ Alšova - projekt "Naše tělo"
Židovské město
Prezentace studentských firem na naší škole Academia Mercurii
Appleby – Náchod Exchange 2023
Veletrh CR v Praze 2023
Lyžařský kurz 2023

 

Soutěž ve finanční gramotnosti – celostátní kolo

V pátek 29. dubna jsme se zúčastnili celostátního kola soutěže Finanční gramotnosti. Do 11. ročníku soutěže se zapojilo téměř 21 tisíc žáků z 325 škol z celé České republiky. Nejdříve jsme se zapojili do školního kola, kde jsme, tedy Denisa Krejčová (2. ročník ekonomické lyceum), Jakub Janeček a Vojtěch Železo (2. ročník sportovní management), získali každý kolem 20 bodů z možných 25. Postoupili jsme do okresního kola, kde se z nás stal trojčlenný tým, který společně pracoval na dalším testu. Ačkoliv jsme neuspěli tak dobře jako ve školním kole, postoupili jsme dál, a to do krajského kola. To už bylo rozdělené na 2 části, testovou a na tvorbu prezentace, kde jsme si museli vymyslet společnost s. r. o., její fungující ekonomiku a další. Společně jsme vymysleli téma vysoké školy, které se při prezentování komisi velmi líbilo.

Do celostátního kola jsme se dostali s náskokem téměř 35 bodů. Konalo se v pátek 29. dubna v prostorách České národní banky, kde se sešlo celkem 14 týmů, jeden z každého kraje. Zadáním bylo přesvědčit investora k investování do naší společnosti, kterou jsme vytvořili v předchozím krajském kole. Úkol nám nepřišel složitý a během zadané půlhodiny jsme nenarazili na žádný problém.

Mezitím co komise hodnotila naše práce, zúčastnili jsme se krátké prohlídky ČNB, kde si všichni mimo jiné mohli i potěžkat zlatou cihlu. Poté komise vyhodnotila prvních pět míst, kterým byly položeny otázky a podle nich určeno finálové pořadí.

Ačkoliv jsme mezi prvních pět týmů nedostali, bereme celou soutěž jako velkou zkušenost a úspěch. Příští rok to rádi zkusíme znovu.

Denisa Krejčová