Look

"Všude dobře, doma nejlépe" - dětská animace třídy 1.B (cestovní ruch) pro MŠ Alšova a Březinova
3.B - odborné praxe cestovního ruchu: Jindřichův Hradec, Červená Lhota, Horšovský Týn, Kratochvíle, Rožmberk, Kašperk, ...
2.B - odborné praxe cestovního ruchu: klášter Broumov, státní hrady a zámky: Bouzov, Kašperk, Kynžvart, Žleby, Jindřichův Hradec, Lemberk, Nové Město nad Metují, Náchod, ....
"NO BACKPACK DAY" u nás ve škole - skvělý nápad žáků 1.B ....sbalit si věci do čehokoliv jiného než-li batohu ....
Sportovní den v MŠ Alšova
Maturanti 2022
Exkurze 3. ročníku do ČNB v Praze
Kateřina Jelínková 3.B - úspěch v národní výtvarné soutěži „Světové dědictví UNESCO"
JA firmy
Praxe 1. B – cestovní ruch
Sportovně-turistický kurz Krkonoše.... třída 2.A 18.5.-20.5. 2022
ERASMUS+ Malta/Gozo - žákovské mobility
Exkurze ČSOB
Soutěž ve finanční gramotnosti – celostátní kolo
ERASMUS+ Madrid - žákovské mobility
Sbírka na Ukrajinu pro Zvoněnku
ERASMUS+ schůzka učitelů na gymnáziu ve Vordingborgu (Dánsko)
Témata škol UNESCO
Dějepisna olympiáda
ERASMUS+ - průvodcování Prahou v anglickém a španělském jazyce
30. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2022
Přivítání na náchodské radnici - Erasmus+ projektové setkání Malty, Španělska a Dánska na ACADEMIA MERCURII
2.A na lyžařském výcviku ve Zdobnici v Orlických horách

 

Soutěž ve finanční gramotnosti – celostátní kolo

V pátek 29. dubna jsme se zúčastnili celostátního kola soutěže Finanční gramotnosti. Do 11. ročníku soutěže se zapojilo téměř 21 tisíc žáků z 325 škol z celé České republiky. Nejdříve jsme se zapojili do školního kola, kde jsme, tedy Denisa Krejčová (2. ročník ekonomické lyceum), Jakub Janeček a Vojtěch Železo (2. ročník sportovní management), získali každý kolem 20 bodů z možných 25. Postoupili jsme do okresního kola, kde se z nás stal trojčlenný tým, který společně pracoval na dalším testu. Ačkoliv jsme neuspěli tak dobře jako ve školním kole, postoupili jsme dál, a to do krajského kola. To už bylo rozdělené na 2 části, testovou a na tvorbu prezentace, kde jsme si museli vymyslet společnost s. r. o., její fungující ekonomiku a další. Společně jsme vymysleli téma vysoké školy, které se při prezentování komisi velmi líbilo.

Do celostátního kola jsme se dostali s náskokem téměř 35 bodů. Konalo se v pátek 29. dubna v prostorách České národní banky, kde se sešlo celkem 14 týmů, jeden z každého kraje. Zadáním bylo přesvědčit investora k investování do naší společnosti, kterou jsme vytvořili v předchozím krajském kole. Úkol nám nepřišel složitý a během zadané půlhodiny jsme nenarazili na žádný problém.

Mezitím co komise hodnotila naše práce, zúčastnili jsme se krátké prohlídky ČNB, kde si všichni mimo jiné mohli i potěžkat zlatou cihlu. Poté komise vyhodnotila prvních pět míst, kterým byly položeny otázky a podle nich určeno finálové pořadí.

Ačkoliv jsme mezi prvních pět týmů nedostali, bereme celou soutěž jako velkou zkušenost a úspěch. Příští rok to rádi zkusíme znovu.

Denisa Krejčová