Novinky

Maturanti 2021
Sportovní management - UNIFITTEST
Po maturitě do Kanady
Studentské firmy
Přípravný kurz
Distanční výuka – jak probíhá?
ACADEMIA MERCURII - OBORY
Cesta po opevnění Odolov - Červený Kostelec
Adaptační kurz 1.A 2020
Adaptační kurz 1.B 2020
Projekty ERASMUS+
Zahájení školního roku 2020/2021
Praxe 2020
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2020
Exkurze ČSOB
Studentské firmy spolupracují s žáky ZŠ
Ekonomická Olympiáda 2020 - Hradec Králové – Krajské kolo
PROFI GO 2020 – 1. místo a zvláštní cena poroty

 

Slavnostní ukončení studia maturantů 2017-2021. Dne 9. června 2021 v hotelu Beránek. Ať se vám daří!

Fotgalerie ZDE:

 

Sportovní management - UNIFITTEST

Fotgalerie ZDE:

Žáci 1. ročníku oboru Sportovní management měli svoji první praktickou výuku.

Na sportovním stadionu Hamra v Náchodě realizovali motorické testy s měřením výkonu. Své hodnoty si průběžně zaznamenávali a ve škole je pak zapisovali do tabulek UNIFITTESTU. Své výkony budou vyhodnocovat pravidelně každý půl rok. Test jim prozradí stav jejich výkonnosti. Své výsledky použijí jako základ své budoucí seminární práce z odborné praxe.

Měřené sportovní aktivity pro UNIFITTEST: 

- člunkový běh
- 12 min vytrvalostní běh
- sed-leh
- skok z místa
- shyby
- dosah v předklonu

   
   
Bright Light

AEsthetic Essence


Prezentace: ZDE
Prezentace: ZDE

 

 

Cesta po opevnění Odolov - Červený Kostelec

9. října 2020 se naše třída 1.A vydala na školní akci do Odolova, kterou si pro nás přichystal bývalí žák ACADEMI A MERCURII Josef Novák.
Naším cílem bylo projít se, po méně známém úseku Benešovy linie, která se táhla od Odolova až po Orlické hory. Začátek naši výpravy byl u památníku „Cesty osvobození“ v Odolově. Odtud vedla naše cesta po řapících a bunkrech až do Červeného Kostelce.
Výlet jsem si všichni užili a někteří z nás co zabloudili, se svezli traktorem po lesních cestách.

Žáci 1.A

 

 

Adaptační kurz 1.A 2020

Náš adaptační kurz proběhl na Jiráskově chatě na Dobrošově. Naše nejlepší zážitky byli s panem učitelem Vrabcem na houbách. Dále jsme měli i orientační běh, který se ne úplně všem vydařil. Všichni jsme si adapťák užili naplno, stala se z nás skvělá parta.

C. Manychová

 

Adaptační kurz 1.B 2020

Dne 7. září jsme vyrazili i v této nepříznivé době na adaptační kurz. Do chaty Černá Říčka v Jizerských horách.
První den jsme vyšli na Tanvaldský Špičák, kde byl úžasný rozhled na okolí. Další den jsme se těšili do sklárny v Harrachově a sledovali jsme, jak se vyrábí skleničky. Potom jsme se šli podívat na Mumlavské vodopády a někteří navštívili i bobovou dráhu.
Ve středu dopoledne jsme vyšli menší kopec na krásný zámek Lemberk a odpoledne jsme vyjeli lanovkou na Ještěd. Předposlední den nás čekalo muzeum skla bižutérie v Jablonci nad Nisou. Po krásné prohlídce někteří vyrazili do plaveckého bazénu a ostatní na obhlídku města. V den odjezdu jsme se rozloučili s majiteli chaty a krásnou přírodou.
Myslím, že jsme si adaptační kurz všichni užili a vzájemně se poznali. Už teď se těším (a myslím, že nejsem sama), na další společné akce.

Lucie Pichová
Žákyně 1. B

 

Projekty ERASMUS+

Projekty ERASMUS+

Naše škola má za sebou první rok trvání svých dvouletých Erasmus+ projektů, spolufinancovaných z fondů programu Erasmus+ Evropské Unie. Ačkoliv současná situace v Evropě cestování kvůli koronaviru nepřeje, přesto se nám daří dále své projekty realizovat.

V projektu určeném pro cestování žáků do partnerských zemí (Dánska, Španělska a Malty) s názvem „European Citizenship – Cultural Heritage Unites us“ se podařilo zorganizovat společné školení učitelů v Madridu, kde si učitelé osvojili znalosti práce v internetových platformách Evropské Unie s názvem eTwinning/TwinSpace a které následně žáci využívají při projektových aktivitách. O těchto aktivitách se můžete více dozvědět na Instagramu a webu projektu: https://twinspace.etwinning.net/70782/pages/page/733408. Při online soutěži o nejlepší logo projektu bylo žáky zvoleno logo symbolizující kulturní dědictví, kterému je projekt věnován spolu s budováním pocitu sounáležitosti v rámci evropského občanství. Na počátku února se žáci všech partnerských škol setkali zatím virtuálně, prostřednictvím Skype video konference online a vzájemně si představili své školy, své země a podělili se o kulturní aspekty, které považují za klíčové pro evropské občanství. Následovat měly v tomto roce výjezdy žáků na Maltu, setkání v ČR a cesta do Dánska, koronavirus ale projektové aktivity prozatím pozastavil. Než nám situace v Evropě opět dovolí cestovat, pokračují žáci prozatím v projektových aktivitách v rámci platformy eTwinning/TwinSpace a těší se, až své nové přátele budou moci potkat osobně.

V druhém projektu, určeném pro zvyšování kompetencí učitelů, s názvem „Rozvojem kompetencí učitelů k evropské škole 21. století“ se prozatím podařilo realizovat pouze jedno školení učitelky angličtiny v užití digitálních technologií při výuce cizích jazyků v době globalizace a internetu, a to na Kypru. Další kurzy učitelů, plánované na jaro a léto tohoto roku, musely být kvůli světové pandemii prozatím odloženy a budou realizovány v průběhu následujícího školního roku, pokud to situace dovolí. V obou projektech škola požádala o prodloužení doby trvání projektu o jeden rok, aby zajistila řádné splnění projektových aktivit i v této době, nepřející cestování a setkávání se.

 Mgr. Ivana Šimková
Koordinátorka mezinárodních projektů

 

Zahájení školního roku 2020/2021


Zahájení školního roku 2020/2021 proběhlo tentokráte za přítomnosti pana starosty Jana Birke, který přišel osobně popřát hodně studijních úspěchů zejména studentům nově otevřeného studijního oboru - Sportovní management.
Přeji úspěšný školní rok všem našim studentům, pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům AM!

Dana Jarolímová
ředitelka školy