Novinky

Odborné praxe cestovního ruchu - průvodcovská činnost
Cambridgeské zkoušky přímo v naší škole
UNESCO - projektový týden
Odborné praxe Cestovního ruchu - 2.B a 3.B
Obhajoby studentských firem
Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě - 2.B
Osvětim - poznávací zájezd
Holiday World Praha 2024
Základy trestní odpovědnosti - přednáška PČR
Jedeme pro Sebíka
ERASMUS+ - stínování Madrid
ERASMUS+ metodické kurzy pro učitele
Policie ČR - fyzické testy

 

Veletrh CR v Praze 2023

V pátek 17. března 2023 jsme se pod taktovkou pana učitele Chmelaře a paní učitelky Galbové vydali do pražského výstaviště Expo v Letňanech, kde probíhal 31. ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky, který naše škola pravidelně navštěvuje již několik let. Veletrhu se účastnili studenti 1. -3. ročníku oboru cestovní ruch.

Ráno jsme vyjeli autobusem z Náchoda a k výstavišti dorazili okolo desáté. Po vstupu do samotného areálu jsme se mohli setkat zhruba s 230 stánky cestovních agentur, cestovních kanceláří, různorodých zemí, krajů či měst. Dále jme mohli vidět přednášky cestovatelů, dobrodruhů a fotografů v rámci cestovatelského festivalu Kolem světa, udílení prestižního ocenění turistických produktů a služeb Velká cena cestovního ruchu, anketa Kraj mého srdce, mapující míru popularity krajů ČR. Veletrh se konal souběžně s 14. výstavou obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a 6. výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. 

               Na výstavě jsme potom strávili 4 hodiny, což byla adekvátní doba k navštívení všech stánků a získání cenných informací, prospektů či reklamních předmětů, od plátěné tašky až po zubní kartáčky. Letošní veletrh byl velmi dobře organizovaný a strukturovaný, takže nebylo těžké se v halách zorientovat.

Po samotné výstavě jsme se vydali do nákupního centra Černý most, kde jsme měli zhruba hodinovou přestávku na občerstvení a další případné nákupy. A tak jsme se s plnými plátěnými taškami prospektů, obohaceni o nové informace, vrátili okolo 19:00 do Náchoda.

               Celou akci bych hodnotila velmi pozitivně a myslím si, že pro nás byla velkým přínosem.

Anna Hladíková
studentka III. B