Novinky

Den otevřených dveří

 

...
Vánoční koncert

 

...
PROFI GO 2018 - soutěž talentů pro cestovní ruch

 

...
Projekt v rámci programu Erasmus+ „Moving Waters-How Water Shapes Us“

 

...
Maturitní ples Academia Mercurii 2017

 

...
Adventní zájezd za Popelkou

 

...
ACADEMIA MERCURII na Univerzitě v Hradci Králové

 

...

 

PROFI GO 2018 - soutěž talentů pro cestovní ruch

Dne 27. listopadu 2017 se uskutečnil 24. ročník soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2018, brněnské výstaviště, pavilon A3 – sál Morava. Prezence účastníků proběhla mezi 9 – 10 hodinou a oficiální zahájení soutěže bylo v 10 hodin. Celá soutěž končila kolem 15 hodiny.

 Tuto soutěž organizuje společnost EfektMediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno. Soutěž PROFI GO je určena studentům středních a vyšších odborných škol a jejím cílem je podpora k uplatnění v oblasti cestovního ruchu. Podmínkou účasti je znalost alespoň jednoho světového jazyka. Soutěže PROFI GO je možné zúčastnit se pouze jedenkrát.

Průběh soutěže:

  1. písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, literatury apod.
  2. „videotest“ s českými a světovými pamětihodnostmi
  3. praktická ústní prezentace jazykových schopností v předem zvoleném světovém jazyce na téma: Evropská metropole Londýn, Paříž nebo Vídeň (soutěžící si vybere jedno město; časový limit max. 2 minuty souvislého projevu a následně otázky poroty).

Naší školu Academia Mercurii, s.r.o. reprezentovaly studentky ze 4. ročníku: Anna Cozlová, Michaela Brožová, Jana Jirásková, Vlasta Pižlová. K ústní prezentaci postoupily všechny naše studentky. Michaela Brožová obsadila krásné 3. místo v celkovém pořadí. Dne 19. ledna 2018 se bude konat slavnostní předávání cen v Brně.

Tímto chceme poděkovat našim studentkám za úspěšné reprezentování naší školy a přejeme další studentské úspěchy.

Igor Chmelař

 

Projekt v rámci programu Erasmus+ „Moving Waters-How Water Shapes Us“

Fotogalerie ZDE:

V posledním listopadovém týdnu se konalo další setkání v rámci projektu Erasmus+ „Moving Waters-How Water Shapes Us“, a to v holandském městě Oud-Beijerland na gymnáziu CSG Willem van Oranje. Naši studenti, jmenovitě Adam Osoba, Filip Prouza a Anastazia Hereta, reprezentovali naši školu a přispěli do projektu prezentacemi z oboru Cestovní ruch o turisticky zajímavých lokalitách Praha, Brno, Hradec Králové, Náchod, Adršpach, ale i o naší škole Academia Mercurii. Tímto chceme poděkovat za úspěšné reprezentování naší školy a těšíme se na další setkání, které proběhne v březnu 2018 v nádherném městě Appleby ve Velké Británii.

Šárka Rudolfová

 

Adventní zájezd za Popelkou

Jako každoročně uspořádala naše škola ve středu 6. prosince pro své žáky předvánoční zájezd, jehož letošním cílem byla návštěva výstavy ke kultovnímu filmu Tři oříšky pro Popelku. Tato pohádka se natáčela nejen v Čechách, ale i v sousedním Sasku, na loveckém zámku Moritzburg. Na výstavě je možné si prohlédnout nejen originální kostýmy ze 70. let, ale i další originální předměty spojené s natáčením.

Odpoledne jsme se přesunuli do centra Drážďan, abychom si prohlédli největší zajímavosti saské metropole na Labi a ochutnali i nejrůznější delikatesy nabízené na nejstarším vánočním trhu v Německu, který se letos konal již po 583. Závěr nemohl patřit ničemu jinému než nákupům v Primarku.

Mgr. Jan Šnajdr
učitel NEJ

 

Maturitní ples Academia Mercurii 2017

Fotogalerie ZDE:

V sobotu 2. prosince se v náchodském Městském divadle Dr. Josefa Čížka uskutečnil již tradiční maturitní ples 4. ročníků oborů ekonomické lyceum, cestovní ruch a gymnázium. Maturanti si připravili originální předtančení ve vlastní choreografii ve stylu country&westerm  a nebe, peklo, ráj. Během večera si mohli návštěvníci užít rozmanitý program včetně vystoupení parkouru a street dance.

Mgr. Jan Šnajdr
třídní učitel 4. ročníku

 

ACADEMIA MERCURII na Univerzitě v Hradci Králové

Fotogalerie ZDE:

Projekt kreativní edukace studentů Univerzity Hradce Králové fakulty informatiky pro žáky čtvrtých ročníků školy ACADEMIA MERCURII soukromé školy s. r. o. se uskutečnil 22. 11. 2017.

Přednáška a workshop na téma Jak (od)prezentovat jakékoliv téma bylo připraveno studenty magisterského studia pro budoucí maturanty. Bc. Václav Kňourek, Beata Davidová a Bc. Martin Werner budoucím maturantům ukazovali, jaké náležitosti by prezentace na jakékoliv téma měla mít. Čím by se prezentace měla oživit, jaké animace použít a v neposlední řadě, jak je nutné se na samotné prezentování připravit. Co při vystupování neopomenout, jak zaujmout posluchače a jaké oblečení mít v souvislosti s tím, co prezentujeme a komu. Důležité je, aby posluchač hned od začátku věděl, co bude obsahem prezentace a aby prezentující svým vystoupením a obsahem prezentace posluchače nezklamal, ale naopak obohatil o další informace. Sami studenti z Univerzity svým vystoupením předvedli, že vše měli řádně připravené

Po přednášce následoval workshop na téma prezentačního programu PowerPoint a Prezi.

Studenti seznámili budoucí maturanty i s prostředím fakulty Informatiky a managementu, které bylo přátelské a laskavé. Při této příležitosti jim vysvětlili možnosti studia na Univerzitě, hovořili o formách studia, o samotné výuce, ale i o nástrahách studia. Jakých? Jak nepolevovat ve studiu, i když to někdy svádí.

Nebyl to pouze příjemně strávený čas na Univerzitě, ale budoucím maturantům se z blízka ukázal život na vysoké škole.

A aby budoucí maturanti využili získaných informací, dostanou zadání právě od studentů na samostatné prezentace, které se budou následně hodnotit. Jsme přesvědčeni, že uspějí a že tento projekt byl pro ně přínosem. Vždyť prezentace užijí v každém oboru činnosti, zvláště ti, kteří nyní studují obor cestovní ruch na škole ACADEMIA MERCURII.

Přednášejícím ještě jednou děkujeme.
Ing. Karla Pomezná

 

Turnaj dívek ve volejbale středních škol – 22. 11. 2017 Náchod

Za účasti 6 ženských týmů se na náchodském gymnáziu konal turnaj ve volejbale. Náš tým po bojovných výkonech obsadil 5. místo.
Vítězství a postup do krajského finále vybojovalo domácí družstvo.

Náš tým reprezentovaly: Tereza Vlková, Tereza Mědílková, Dominika Pachlová, Karolína Dostálová, Patricie Matysková, Alžběta Rýdlová.

Za reprezentaci děkujeme.
Mgr. Martin Vrabec   

 

Běh do zámeckých schodů – závody

Fotogalerie ZDE:

Úspěchem skončili závody v běhu do zámeckých schodů 3. 11. 2017, které se konaly na počest výročí 17. Listopadu.
Dívky ve složení Škodová, Brklová, Hubálovská, Šimková, Rojkovičová (všechny z 1. Ročníku) obsadily 2. místo!!!
Chlapci ve složení Krejcar, Osoba, Prouza (všichni 1.ročník) a Janata, Pajkrt (oba 2.ročník) obsadili 3. místo!

Za reprezentaci školy děkujeme.       Mgr. Martin Vrabec  - učitel TEV

 

ERASMUS+ - projektové setkání v Litvě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V polovině října pokračovala náchodská střední škola ACADEMIA MERCURII ve svém projektu mezinárodní spolupráce (financovaném programem Erasmus+) se svými partnery ze španělských a litevských středních škol při projektovém setkání v Litvě. Tématem projektu, který je určen především učitelům 10 středních škol a jejich žákům z 3 zemí, je výuka k podpoře podnikatelského ducha žáků pro jejich úspěšné budoucí uplatnění ve společnosti. ACADEMIA MERCURII přispívá projektu souborem svých aktivit vedoucích k podpoře podnikavosti žáků, a to například informacemi o aktivitách jejich fiktivních firem (Ekonomické lyceum) či studentských společností zakládaných žáky oboru Cestovního ruchu v rámci mezinárodního programu Junior Achievement.

Tématem tohoto projektového setkání bylo především seznámení účastníků projektu s úspěchy, kterých někteří bývalí i současní žáci našich škol v rámci svého podnikání již dosáhli a s novými projekty, které v současné době na našich školách probíhají. Zástupci škol měli možnost seznámit se s kulturou litevského venkova ve městě partnerského gymnázia Stakliškés, a dále navštívit lázeňské město Birštonas a největší města Litvy Vilnius a Kaunas.

Důležitým bodem programu byla příprava online setkání žáků ze všech 3 účastnických zemí, které proběhne během dalšího projektového setkání v katalánské Lleidě v únoru 2018. Doufejme, že politická situace v Katalánsku běh našeho programu nijak nenaruší a že po setkání v Katalánsku bude projekt na jaře 2018 úspěšně završen posledním setkáním zde v Náchodě.

Mgr. Ivana Šimková

 

Turnaj středních škol ve stolním tenise – okresní kolo

Ve středu 24. 10. 2017 jsme se zúčastnili turnaje ve stolním tenise středních škol v Náchodě - plechárně. Po bojích ve skupinách jsme proklouzli do semifinále, kde nás čekal silný soupeř z SOŠ a SOU Hronov. Duel jsme prohráli a čekalo nás JG Náchod v zápase o 3. místo. Bohužel jsme prohráli a skončili nakonec na 4. místě.
Vítězem se stalo družstvo gymnázia Jaroměř.
Školu reprezentovali: Janata Martin a Pajkrt Filip ze 2. roč. a Krejcar Jan a Prouza Filip z 1. roč.  

Za reprezentaci děkujeme.
Mgr. Martin Vrabec  - učitel TEV

 

Ve dnech 5. – 7. října 2017 se zástupci naší školy zúčastnili zahajovací schůzky nového projektu zahraniční spolupráce v rámci programu Erasmus+ „Moving Waters-How Water Shapes Us“ v německém městě Mnichov. Jedná se o dvouletý projekt spolupráce mezi sítí středních škol – Academia Mercurii Náchod, Appleby gymnázium v Appleby, Velká Británie, CSG Willem van Oranje gymnázium v Oud-Beijerland, Holandsko, Privatgymnasium Dr.Florian v Mnichově, Německo, Liceo Statale A. Serpieri v Rimini, Itálie. Projekt je zaměřen na mobility žáků a jejich práci na projektu.  Završení projektu bude v roce 2019 zde u nás v Náchodě.

 

 

 

 

 

 

 

Těšíme se na další setkání a věříme, že bude pro studenty přínosem při vzdělávání i pro jejich budoucí pracovní život.
Šárka Rudolfová